Vedeta Prima TV, Melania Medeleanu, a prezentat aseară (joi, 8 mai) evenimentul organizat cu ocazia implinirii a 10 ani de activitate a Fundaţiei United Way România.
În cadrul evenimentului au fost răsplătiti cei mai dedicaţi parteneri din comunitate, pentru sprijinul oferit în programele sociale desfăşurate în Bucureşti, Cluj şi Timişoara.
“Să poti fi mâna întinsă pe care o prind cei care au nevoie de ea, este un privilegiu. Să fii în compania oamenilor care au înteles acest lucru este o onoare şi o bucurie. Sunt recunoscătoare celor de la United Way că mi-au dat şansa de a mă alătura lor în încercarea de a ajuta oameni, lucru care, mie personal, îmi dă sens”, spune Melania.
United Way a stabilit o tradiţie în recunoaşterea generozităţii şi a implicării în comunitate. Cu ajutorul lor, United Way reuşeşte să schimbe în fiecare an vieţile a mii de oameni în dificultate.
La eveniment au fost prezenţi E.S. Gerard Corr, Ambasadorul Irlandei în România, E.S. Philippe Bekke, Ambasadorul Belgiei în România şi E.S. Dan Ben-Eliezer, Ambasadorul Israelului în România.









