Duminică, de la ora 18:00 se joacă derby-ul Turciei, Galatasaray - Fenerbahce, iar meciul poate fi urmărit, exclusiv în România, pe Look Sport+

Duminică, de la ora 18:00 se joacă derby-ul Turciei, Galatasaray - Fenerbahce, iar meciul poate fi urmărit, exclusiv în România, pe Look Sport+

Veste proastă pentru Olimpiu Moruţan care evoluează la Galatasaray. A ajuns mai bun decât Mesut Ozil, dar ratează o cârcă de bani.

Fotbalistul echipei naţionale a primit cea mai proastă veste, înainte de evenimentul anului în Turcia. Duminică, de la ora 18:00 se joacă Galatasaray - Fenerbahce, iar meciul poate fi urmărit, exclusiv în România, pe Look Sport+. Derby-ul Intercontinental, care împarte milioanele de fani ai ţării care se întinde pe două continente, ar putea fi ratat însă de către Olimpiu Moruţan. Fotbalistul român s-a întors de la echipa naţională cu probleme medicale, iar asta nu i-a permis să se antreneze în această săptămână. Cotidianul Hurriyet scrie că şansele lui de a evolua cu Fenerbahce sunt foarte mici şi că Terrim îl va prefera pe Feghouli în locul său. Pe lângă sentimentul de a evolua într-un derby recunoscut pe toată planeta, Moruţan ar putea rata astfel şi şansa de a încasa o parte din prima de joc pregătită de başkanii lui Galata pentru acest derby. 350.000 de euro vor împărţi fotbaliştii lui Terim, dacă înving Fenerbahce. În schimb, Cicâldău se va bucura de primă întreagă, el fiind anunţat titular.

Moruţan şi Cicâldău, peste Ozil.

Totuşi, turcii scriu că Moruţan ar putea fi folosit pe finalul jocului. Chiar dacă nu este sută la sută apt de joc, românul este mai bine văzut în acest moment decât vedeta lui Fener, Mesut Ozil. Conform caselor de pariuri, Moruţan şi Cicâldău au mai mari şanse să marcheze în derby decât fostul internaţional german.

Galata este pe locul 4 în Superliga Turciei, la doar 1 punct distanţă de Fener, care este pe locul 7. Derby-ul turcilor nu este singurul meci din această etapă, transmis exclusiv pe programele Look Sport. Sâmbătă, de la ora 18:00, se joacă Alanyaspor - Besiktas, iar luni pot fi urmăriţi şi românii Maxim şi Toşca în meciul cu Trabzonspor, de la ora 19:00, pe Look Sport 3.

viewscnt

Din aceeași categorie